Share | 
 
Regulamin
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Regulamin   28.09.15 2:42

Przede wszystkim forum stworzyliśmy jako miłe miejsce w sieci. Dla siebie, ale i dla osób, które chcą bawić się z nami. Poniższe zasady ustanowiliśmy dla zapewnienia komfortu rozgrywki. Ogólne założenie jest takie, że jeśli nie jest ci tu miło, możemy spróbować sprawić, że będzie, ale jeśli to nic nie da, może twoje miłe miejsce w sieci jest gdzie indziej. Nikogo nie trzymamy na siłę, chcemy tylko propagować szczęście.

Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy ludźmi jak wszyscy. Mamy gorsze i lepsze dni, czasem nam się nie chce, innym razem tryskamy energią. Forum jest naszym hobby i nie czerpiemy z niego żadnych korzyści ponad satysfakcję i nowe, wspaniałe znajomości. I w żadnym wypadku nie traktujemy użytkowników jak klientów. Forum tworzą nasze chęci, a nie nasze zobowiązania. Pamiętaj o tym, jeśli sam jesteś tu z zamiarem kreowania się na klienta.
Regulamin ogólny1. Chcielibyśmy, by na Erised panowała miła atmosfera. Dlatego też odnoś się do innych z szacunkiem i sympatią, a negatywne emocje rozładowuj poza forum. Nie prowokuj, nie uprzykrzaj innym zabawy i staraj się traktować innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
2. Twoim nickiem musi być imię i nazwisko twojej postaci. Możesz go samodzielnie zmieniać w profilu, o co zostaniesz poproszony, jeśli wpiszesz coś innego. Używanie znaków spoza alfabetu (cyfr, znaków specjalnych) jest niedozwolone.
3. Możesz posiadać dowolną ilość postaci, ale trzecia i każda kolejna postać z tego samego przedziału wiekowego (trzeci uczeń/trzeci dorosły) będzie bardziej rygorystycznie sprawdzana.
4. Możesz przenosić swoje postaci z innych for, jeśli masz na to ochotę, ale jeśli popełnisz plagiat, dostaniesz bana.
5. Zakładając kartotekę automatycznie zgadzasz się na interwencje Mistrza Gry oraz obrażenia, jakich może doznać twoja postać w wątkach.
6. Stosuj się do zasad pisowni w języku polskim. Używaj narzędzi do sprawdzania pisowni, by uniknąć błędów ortograficznych, staraj się stawiać przecinki i nie rezygnuj ze znaków diakrytycznych. Po napisaniu posta, a przed wysłaniem go, przeczytaj go co najmniej raz, by wyłapać błędy i powtórzenia – często pomaga czytanie na głos.
7. Wulgaryzmy, szczególnie poza fabułą, są dozwolone, ale niewskazane. W miarę możliwości staraj się oddać emocje przy pomocy innego słownictwa.
8. Uzupełnienie pól w profilu, tak jak i założenie wszystkich tematów początkowych (poczta, relacje, skrytka) jest obowiązkowe.
9. Avatar jest obowiązkowy i bez niego twoja karta nie zostanie zaakceptowana. Musi przedstawiać wybraną przez ciebie postać (i tylko ją) i mieć dokładnie 320px wysokości i 200px szerokości. Wizerunek, jaki wybierzesz do avatara, nie może być zajęty przez kogoś innego, a raz wybranego wizerunku nie można zmieniać. Wybrana przez Ciebie na wizerunek osoba musi być realna (niedozwolone są postaci z anime, mang, komiksów, itp)
10. Jeśli chcesz, możesz ustawić podpis. Nie dajemy konkretnych wytycznych odnośnie jego wielkości, ale jeśli uznamy, że jest za duży lub z jakiegoś powodu psuje ogólny kod forum, możesz zostać poproszony o jego zmianę.
11. Po samodzielnym zdjęciu rangi (czyli zgłoszeniu tego w odpowiednim temacie, a nie po samoistnym spadnięciu rangi przez nieobecność), przywrócić ją można dopiero po co najmniej dwóch tygodniach.
Regulamin fabularny1. Post fabularny musi mieć co najmniej 10 linijek (nie dotyczy pojedynków ani meczy Quidditcha, gdzie ważna jest dynamika) i musi być w całości twojego autorstwa – zabronione jest kopiowanie cudzych tekstów.
2. Do prowadzenia wątków wybieraj tematy, w których nikt nie pisze. Wyjątkiem są miejsca stricte publiczne, jak Wielka Sala w Hogwarcie, ulice i inne. Aby uznać wątek za zakończony, a miejsce za zwolnione, na końcu ostatniego posta musi pojawić się dopisek z/t (zmiana tematu) lub muszą minąć dwa tygodnie od ostatniego posta.
3. W postach fabularnych dozwolone jest używanie wulgaryzmów, ale staraj się nie bluzgać bez potrzeby.  
4. Dozwolone jest prowadzenie wątków erotycznych – w granicach dobrego smaku. Jeśli administracja uzna, że twoje wątki tego typu są zbyt wulgarne lub niemal wyłącznie na nich opiera się fabuła twojej postaci, możesz dostać ostrzeżenie. Każdy post, w którym pojawiają się treści erotyczne, oznacz na początku widocznym napisem 18+. Staraj się również nie prowadzić ich w najpopularniejszych tematach, by nie narzucać innym graczom treści, na jakie niekoniecznie muszą mieć ochotę.
5. Bądź konsekwentny w prowadzeniu swojej postaci – trzymaj się tego, co napisałeś w kartotece i co piszesz w wątkach. Jeśli tej konsekwencji ci zabraknie, twoja kolejna postać będzie bardziej rygorystycznie sprawdzana, zanim dostanie akcept.
6. Jeśli nie będzie cię na forum dłużej niż miesiąc, ranga twojej postaci zostanie zdjęta wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jeśli chcesz tego uniknąć, pilnuj daty ostatniego logowania, a jeśli wiesz, że cię nie będzie, wpisz się w temat z nieobecnościami.
7. Na forum przestrzegamy zasad świata przedstawionego w serii o Harrym Potterze, dlatego też nie używaj mocy, przedmiotów, zaklęć itp. z innego uniwersum. Aby ci to ułatwić, powstały spisy przedmiotów, zaklęć, eliksirów itd., do których zawsze możesz zajrzeć.
8. Nie obowiązują ograniczenia dotyczące ilości prowadzonych w tym samym czasie wątków, przy założeniu, że każdy wątek musi dziać się w innym miejscu i innym czasie. Jeśli jednak będziesz prowadzić wiele wątków i jednocześnie będziesz zwlekać z odpisywaniem, blokując inne postaci, możesz otrzymać ostrzeżenie.
9. Możesz posiadać tylko jedną aktywną postać należącą do czystokrwistego rodu oraz maksymalnie dwie aktywne posiadające genetykę. (Genetykę możesz posiadać ponad limit tylko i wyłącznie pod warunkiem, że zarówno karta, jak i sama historia genetyki będą dopracowane w najdrobniejszym szczególe, i zostaną zaakceptowane przez dwie małpy.)
10. Aby rzucić zaklęcie lub uwarzyć eliksir, musisz skorzystać z opisanej w dziale Organizacja mechaniki.Regulamin chatboxa1. Nie używaj kolorów tekstu, jakich używa administracja, aby nie wprowadzać w błąd. Kody tych kolorów dostępne są do wglądu tutaj.
2. Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, nie prowokuj ani nie zachowuj się w żaden inny sposób, mogący obrazić pozostałych użytkowników.
3. Staraj się nie używać wulgaryzmów.
4. Rozmowy o seksie przenieś na PMki czy dowolny inny sposób komunikacji prywatnej – chatbox jest ogólnodostępny, a nie wszyscy mają ochotę uczestniczyć w rozmowach na tematy erotyczne.
5. W przypadku większych obrazków, jakimi chciałbyś się podzielić z użytkownikami na chatboxie, podlinkuj je, zamiast wklejać całość.
6. Pamiętaj, że chatbox jest rozłączny z fabułą. Oznacza to, że niezależnie od tego, czego dowiesz się na chatboxie o innych postaciach, nie może być to źródło wiedzy dla twojej postaci fabularnej.
7. Logując się na chatbox oświadczasz, że zapoznałeś się z tym regulaminem i będziesz go stosował.Regulamin nauczycieli1. Nauczyciel nie może prowadzić lekcji, dopóki nie przejdzie szkolenia pedagogicznego.
2. W przypadku nauczyciela mugoloznawstwa (w związku z brakiem odpowiedniej statystyki w skrytce) postać może przejść kurs pedagogiczny bez posiadania określonej liczby punktów.
3. Nauczyciele fabularni dzielą gabinety z nauczycielami NPC, co oznacza, że na ma potrzeby zakładać nowych lokacji.
4. Nauczyciele fabularni mogą pracować najwcześniej od roku szkolnego 1998/1999 - wcześniej nie zatrudniano dodatkowych nauczycieli, bo nie było potrzeby, dopiero podczas odbudowy Hogwartu szukano kogoś, kto zastąpi tych, którzy odbudowywali zamek.
5. Na każdym stanowisku nauczyciela mogą być maksymalnie dwie osoby, z czego jedno miejsce jest już zajęte przez postać NPC.
6. Po przeprowadzonej lekcji należy rozdać punkty do skrytek - w zależności od aktywności danego gracza od 1 do 3 do konkretnej statystyki. Tyle samo dostaje sam nauczyciel. Ponadto wskazane jest przydzielanie punktów dla Domów.
7. W przypadku lekcji z mugoloznawstwa, które nie funkcjonuje jako statystyka w skrytce, nauczyciel może przyznawać punty do innych przedmiotów, które były w jakiś sposób związane z tematem lekcji. Na przykład jeśli podczas zajęć uczniowie z jakiegoś pwoodu rzucali zaklęcia na mugolski rower, nauczyciel może przydzielić punkty z zaklęć.
8. W przypadku przeprowadzania zajęć dotyczących specjalnych umiejętności, jak animagia, zaklęcia bezróżdżkowe czy niewerbalne, oprócz zwykłych punktów należy przydzielić specjalne punkty umiejętności. W przypadku zajęć w Wyższej Szkole Magicznej jest to do 5 punktów, w Hogwarcie - 1.
9. Jeśli masz ochotę przeprowadzić lekcję, ale nie posiadasz fabularnej postaci nauczyciela, wyślij PMkę do Mistrza Gry lub któregoś z adminów, a otrzymasz hasło do konta nauczyciela NPC.
10. W przypadku bardzo słabych zajęć przeprowadzanych przez nauczycieli fabularnych, postać może zostać fabularnie wyrzucona z pracy.Regulamin obowiązuje od dnia 28 września 2015r, ostatnia aktualizacja 31 grudnia 2015r. Zakładając konto oświadczasz, że się z nim zapoznałeś i zobowiązujesz się go przestrzegać.
Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Prolog :: Kodeks-
Skocz do: