Share | 
 
Lista zaklęć
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Lista zaklęć   11.10.15 14:45

Zaklęcia
Bycie czarodziejem zobowiązuje (przynajmniej teoretycznie) do znajomości kilku fundamentalnych praw rządzących magią. Dotyczą one nie tylko ścisłego rzucania czarów, ale także konsekwencji, gdy zostaną złamane zasady rządzące nienamacalnym aspektem życia każdej istoty obdarzonej magicznymi zdolnościami.
1. Żaden czarodziej nie jest w stanie stworzyć jedzenia z niczego. Można pomnożyć już posiadane jedzenie bądź przywołać je, jeśli posiada się wiedzę, gdzie ono się znajduje. Istnieją jednak pewne ustępstwa od tego prawa i czarodzieje są w stanie wyczarować wodę (o innych wyjątkach nic nie wiadomo).
2. Zgodnie z prawami Gampa każde ciało stałe, ciecz, gaz, plazma, materia i niemateria podlegają transmutacji. Każdy taki obiekt można poddawać dowolnemu działaniu transmutacji, niemniej jednak od tego prawa wyróżnia się następujące wyjątki: różdżka, duch, jedzenie i picie, metale szlachetne i pieniądze, uczucia, próżnia.
3. Nie istnieje żaden sposób na przywrócenie zmarłej osobie życia.
4. Uczucia stworzone przy pomocy magii lub eliksirów nigdy nie będą prawdziwe i znane są przypadki osób, które poniosły okrutne konsekwencje próbując stworzyć miłość.
5. Nie ma żadnej możliwości, aby zwiększyć swoją magiczną moc poprzez eliksiry czy zaklęcia. Nie można pozbawić kogoś magii.
6. Wszelkiego rodzaju istoty magiczne takie jak wilkołaki czy olbrzymy są odporne na większość znanych zaklęć. Samotne starcie niedoświadczonego czarodzieja z takim stworzeniem może skończyć się śmiercią!
Wszelkie sytuacje związane z rzucaniem zaklęć rozwiązuje mechanika zawarta w tym temacie. Należy stosować się do niej zgodnie ze wszystkimi zapisami. W przypadku wątpliwości można spytać kogoś z administracji (najlepiej osobę odpowiedzialną za tę część mechaniki).
Spis zaklęć rozdzielono na trzy kategorie:
Zaklęcia Powszechne— są to zaklęcia opanowywane do piątego roku nauki w Hogwarcie, toteż wszyscy uczniowie oraz dorośli nie mają większego problemu z wykorzystaniem ich w praktyce.
Zaklęcia Zaawansowane— czary w tej grupie należą do tych, które uczniowie opanowują (zatem zdobywają je podczas fabuły) na poziomie SUMów i OWTMów podczas nauki w Hogwarcie. Dorośli, jako osoby, które ukończyły edukację znają te zaklęcia.
Zaklęcia Złożone— w tej kategorii znajdują się zaklęcia, które mogą opanowywać jedynie dorośli czarodzieje
Ponadto, każde zaklęcie zostało przypisane do odpowiadającej mu kategorii w Skrytkach i opisane jest następującą legendą:
- Zaklęcia,
- Transmutacja,
- Czarna magia,
- OPCM

W trakcie prowadzenia rozgrywki nadarzy się szereg okazji do nauki poszczególnych zaklęć. Niemal wszystkie zostaną przeprowadzone w formie lekcji dla uczniów Hogwartu bądź też zajęć dla dorosłych w Wyższej Szkole Magicznej. Jednakże nie są to jedyne sposoby na poznawanie nowych czarów, gdyż można nauczyć się ich od kogoś, kto już dane zaklęcie opanował bądź samemu trenować je tak długo, aż odniesie skutek. Przypadki te są rozpatrywane oddzielnie, gdyż nauka podczas zajęć jest dużo bardziej skuteczna niż samouctwo lub ćwiczenia pod okiem osoby nieadekwatnej do przekazywania tego typu wiedzy. Aby opanować wybrane zaklęcie, należy zgromadzić 30 punktów, dlatego też każdy czar należy wpisać do Skrytki celem bieżącego odnotowywania postępów, np. Bombarda Maxima (0/30).
Lekcje — prowadzone w Hogwarcie bądź Wyższej Szkole Magicznej opierają się na podstawowym rzucie trzema kostkami, których suma odpowiada ilości zgromadzonych punktów podczas jednej próby na zajęciach. Liczba prób zależy od ucznia - można próbować, aż zdobędzie się w sumie wymagane 30 punktów, można rozbić naukę na lekcję oraz późniejsze zadanie domowe czy samodzielne ćwiczenia. Pod koniec każdych zajęć do Skrytki będzie wpisywany aktualny postęp w nauce zaklęcia lub dodane zostanie osiągnięcie, jakim jest opanowanie zaklęcia.
Nauka z kimś — są to dowolne wątki przeprowadzone z dowolnymi postaciami (również postaciami półfabularnymi), podczas których na jeden post z próbą przysługuje rzut dwiema kostkami. Forma ta może stanowić uzupełnienie innych.
Samouctwo — dowolny wątek (zazwyczaj jednopostowy) oparty na rzucie jedną kostką, która opisuje postępy w opanowywaniu wybranego zaklęcia.

Wyszukiwanie zaklęć

Jeśli masz problem ze znalezieniem jakiegokolwiek zaklęcia, skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl + F i hashtagów. Wszystkie użyte do tej pory znajdują się na liście poniżej. Jeśli wydaje ci się, że brakuje jakiegoś hashtagu albo zamieniłbyś go na inny, skontaktuj się z Genesis.

#transmutacja #powiązanie #wykrywanie #ożywienie
#otwieranie #zamykanie
#wyczarowanie zwierzęcia #wyczarowanie przedmiotu
#pogoda #żywioły #woda #ogień #powietrze #ziemia
#ruch #spowolnienie #unieruchomienie #telekineza
#obrażenia wewnętrzne #obrażenia zewnętrzne
#ingerencja w umysł #atak #wybuchowe #niszczące
#ochrona #leczące
#psikus #sprzątanie
#dźwięki #zmiana koloru #kamuflaż
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Lista zaklęć   11.10.15 14:46

Zaklęcia PowszechneScrew this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Lista zaklęć   11.10.15 14:46

Zaklęcia Zaawansowane

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Lista zaklęć   11.10.15 14:46

Zaklęcia Złożone
Powrót do góry Go down
Sponsored contentPisanieTemat: Re: Lista zaklęć   

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Prolog :: Informacje :: Spisy-
Skocz do: