Share | 
 
Rzucanie zaklęć
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Rzucanie zaklęć   17.10.15 23:07

Zaklęcia
Możesz rzucać wyłącznie zaklęcia odpowiednie dla twojego poziomu. To oznacza, że jako uczeń znasz zaklęcia powszechne i zaawansowane wyłącznie te, których nauczyłeś się w fabule, jako dorosły znasz zaklęcia powszechne i zaawansowane, a złożone wyłącznie te, których nauczyłeś się w fabule.
Mechanicznie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o powodzenie zaklęć, niemniej mile widziane jest uwzględnienie ewentualnych komplikacji sytuacyjnych (mniejsza szansa na powodzenie rozpalania ognia, jeśli akurat wieje mocny wiatr albo ktoś wybitnie ci przeszkadza) - dbajmy o realizm i urozmaicanie.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Rzucanie zaklęć   17.10.15 23:07

Pojedynki
1. Gracze przystępujący do pojedynku otrzymują na początek po 30 punktów zdrowia (określanych jako PZ), których utrata wyklucza z rywalizacji.
2. Pojedynek rozpoczyna gracz, który pierwszy napisze posta (zasada kto pierwszy, ten lepszy).
3. Na wyraźną prośbę graczy pojedynek może być sędziowany oraz upiększany fabularnie przez Mistrza Gry. Prośby te należy kierować do tematu z chętnymi do pisania.
4. Należy bezwzględnie stosować się do efektów zaklęć, których gracz nie jest w stanie zneutralizować. Efekty te podczas pojedynków zanikają same po kilku minutach (co sprowadza się do tego, że Petrificus Totalus nie kończy pojedynku, bo trafiona nim osoba po chwili jest w stanie walczyć dalej).
5. Przy udanym ataku, gracz trafiony zaklęciem odejmuje od swoich punktów zdrowia wartość Mocy zaklęcia, którym został trafiony.
6. Pojedynek toczy się, aż na placu boju pozostanie jeden gracz posiadający jakiekolwiek PZ.Kod:
<kk>PZ:</kk> (początkowa wartość 30)
<kk>Moc obrony:</kk> (suma dwóch kostek plus ewentualny modyfikator)
<kk>Moc ataku:</kk> (suma dwóch kostek plus ewentualny modyfikator)
Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Prolog :: Organizacja :: Mechanika-
Skocz do: