Share | 
 
Kolekcjonowanie kart
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Kolekcjonowanie kart   18.10.15 14:56

Kolekcjonowanie kart
z Czekoladowych żab


Jak wiadomo, w pudełkach z Czekoladowymi żabami znajdują się kolekcjonerskie karty z wizerunkami znanych czarodziejów i czarownic. Występują w trzech rodzajach: brązowe, srebrne i złote, w zależności od częstości występowania. Jest ich w sumie 101, a skompletowanie całej talii wcale nie jest takie proste. Jeśli jednak ci się to uda, będziesz mógł wymienić ją na całkiem niezłą nagrodę. Jak to zrobić?

Zdobywanie kart
Najpierw musisz zdobyć czekoladowe żaby. Najprościej jest je znaleźć w lokacjach lub kupić. Aby wyciągnąć kartę z pudełka, rzuć kostką opisaną jako Karty w tym temacie. Możesz w tym samym czasie wylosować tyle kart, ile masz czekoladowych żab. Otrzymane karty należy wpisać do skrytki, dopisując przy nazwisku osoby z karty liczbę kart, jakie z nią masz.

Wpisy w skrytce
Postaci z kart musisz mieć wpisane w skrytkę. Możesz to jednak zrobić na dwa sposoby.
1) Przy zakładaniu skrytki wpisz w odpowiednie pole całą listę sławnych osób z kart. Przy każdym nazwisku będziesz mieć w nawiasie zero, ponieważ zaczynasz, nie mając żadnych kart. Po znalezieniu karty wystarczy, że zmodyfikujesz tę liczbę. To rozwiązanie upraszcza wpisywanie kolejnych kart, ale znacząco wydłuża kod twojej skrytki.
2) Dopisuj do skrytki kolejne nazwiska dopiero wtedy, kiedy znajdziesz daną kartę. Dzięki temu będziesz lepiej widział, ile kart już znalazłeś, choć trudniej będzie ci ocenić, czego ci brakuje. Nazwisko najlepiej skopiuj ze spisu, to łatwiejsze, niż przepisywanie z samej karty.

Dodatkowe sposoby na uzupełnienie kolekcji
Może się zdarzyć, że będzie brakowało ci jakiejś karty, którą w nadmiarze ma ktoś inny – lub odwrotnie, sam będziesz miał kilka egzemplarzy tej samej karty. W tej sytuacji jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Pierwszą z nich jest wymiana z inną osobą. Musisz to jednak przeprowadzić w postaci wątku fabularnego. Inną opcją jest sprzedaż – od ciebie zależy, ile pieniędzy będziesz chciał dostać za kartę czy ile jesteś w stanie dać za taką, której ci brakuje. Do tego wystarczy wpis w rozliczeniach i krótka wymiana listów, choć fabularny wątek również możesz przeprowadzić.
Aby znaleźć kogoś, kto będzie chciał się z tobą zamienić czy kupić coś od ciebie, skorzystaj z tablicy ogłoszeń odpowiedniej dla twojego miejsca pobytu (Hogwart, Hogsmeade, Londyn, Dolina Godryka). Sam też sprawdzaj, co tam się pojawia, żeby nie przegapić jakiejś okazji!

Nagroda
Aby odebrać nagrodę, zgłoś się w tym temacie, podając link do skrytki. Otrzymasz wpis z przedmiotem Talia kart z czekoladowych żab i będziesz musiał poodejmować po jednej karcie przy każdym nazwisku. Ponadto nagrodą jest 150 PF i 5 punktów do dowolnej umiejętności.
Odebranie nagrody wcale nie znaczy, że nie możesz kolekcjonować kolejnej talii. Za każdą pełną talię otrzymasz galeony i punkty.
Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Prolog :: Organizacja :: Mechanika-
Skocz do: