Share | 

Integracja
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Felix Lockwood

Mod

Liczba postów : 784
PisanieTemat: Integracja   13.02.16 22:34

Mamy MYŚL. Jest to myśl cokolwiek szalona, ale jednocześnie całkiem fajna – i dlatego się nią dzielimy.
Erised jest w pewien sposób specyficznym forum, tym razem pod kątem ilości wzajemnej miłości, jakiej trudno tu odmówić. Ci, którzy siedzą tu regularnie, utrzymują ze sobą stały kontakt gdzieś na gadu czy innych fejsach i to jest strasznie fajne. Nasza myśl opiera się o to, żeby iść dalej.
Wiadomo, że teraz funkcjonujemy w społeczeństwie internetowym i to o internet opiera się komunikacja. Ale skoro trochę siedzimy też w świecie, w którym elektryczność nie jest znana – czemu by się nie pobawić? A w co? W listy. Takie zwyczajne, papierowe, Pocztą Polską wysyłane. O czymkolwiek – o dobrej książce przeczytanej w zeszłym tygodniu, o koszmarnym filmie obejrzanym przedwczoraj, o ludziach z gąbką zamiast mózgu spotkanych pół godziny temu.
Zanim zabawa się zacznie, najpierw chciałabym tu dyskusję – kto miałby ochotę, tak przede wszystkim. Ważne też, w jaki sposób, bo możemy się po prostu na privie wymienić adresami, możemy zrobić losowanie, żeby niespodzianką było, kto do kogo, możemy pisać wszyscy ze wszystkimi. Rzecz jasna, niezależnie od opcji, zasada jest taka, że dane adresowe nie wychodzą poza ściśle określone grono.
Myślę też, że potem wskazane będzie chwalenie się otrzymanymi listami – nie treścią, bo wiadomo, tajemnica korespondencji, ale choćby zdjęciem koperty, ewentualnym załącznikiem, czymkolwiek.

Więc – co myślisz?

Epistolarny kącik działa, więc jak masz ochotę się dopisać albo najpierw poznać, zanim się dopiszesz, to rzuć hasło PMką i podeślij link do swojego facebooka. Dodamy Cię do dwóch prywatnych grup i możesz zaczynać zabawę. :3

- Genesis -

do i know what i'm doing?
Powrót do góry Go down
Leo Slughorn

Admin

Liczba postów : 438
PisanieTemat: Re: Integracja   14.02.16 16:52

Mi się podoba, nawet bardzo Very Happy
Myślę, że przyjemnie byłoby dostać taki tradycyjny list w epoce opanowanej przez Internet. Fajne byłoby losowanie kto pisze do kogo, potem można powysyłać PM-ki kogo się wylosowało z adresem tej osoby. Wiadomo, żeby była niespodzianka kto do nas napisał <3 Ale też trzeba by ustalić jakiś deadline wysyłki listów, żeby potem ktoś nie skończył bez D:
Ale ogólnie to jestem mocno za i to chyba tyle ode mnie Buzi

He used to call me poison
Like I was poison ivy

I could have died right there
‘Cause he was right beside me
Powrót do góry Go down
Elizabeth Benoit

Gracz

Liczba postów : 290
PisanieTemat: Re: Integracja   14.02.16 18:31

Ooooo, też mi się to bardzo podoba Very Happy. Takie wysyłanie sobie listów w erze internetu Very Happy
Ja bardzo się na to piszę. I podoba mi się to losowanie osób. Ja mogę zdradzić wam że od długiego czasu jestem zarejestrowana na stronce www.postcrossing.com Wink.
Postcrossing to stronka która losuje dla ciebie 5 przypadkowych osób z całego świata i wysyłasz do nich kartki pocztowe i za to ty dostajesz 5 od kogoś :d.
Więc pomyślałam że z listy można też zamienić na pocztówki, jeśli ktoś oczywiście lubi kartki pocztowe. Bo ja zbieram ile wlezie Very Happy
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Mod

PisanieTemat: Re: Integracja   14.02.16 18:44

My z Elfem się w postcrossing właśnie zaczynamy bawić. Ale założenie było bardziej z listami, niż z pocztówkami - bardziej w treść, niż w obrazki, chociaż pocztówki zawsze można dołączać Very Happy

Powrót do góry Go down
Tony Spellsinger

Gracz

Liczba postów : 3
PisanieTemat: Re: Integracja   15.02.16 16:34

Cytat :
Takie zwyczajne, papierowe, Pocztą Polską wysyłane
Dyskryminacja Posti :(
Oj no skrót myślowy D:
Powrót do góry Go down
Upsilon Wild

Gracz

Liczba postów : 120
PisanieTemat: Re: Integracja   15.02.16 23:39

Elf jest za, bo na to wpadł. :3 Może faktycznie można by to zrobić na bazie tego, że kto chce, podsyła nam adres, a my losowo skleimy pary i prywatnie wyślemy adresy. Zrobiłoby się faktycznie jakieś zapisy, jakiś deadline. Ale musiałoby być trochę chętnych osób jednak. Niby można się bawić w 4, ale to wtedy wciąż raczej prywata jest niż jakieś większe przedsięwzięcie.
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Mod

PisanieTemat: Re: Integracja   16.02.16 19:22

Okej, to skoro jest zainteresowanie, to na dniach ogarnie się to oficjalnie. Jeszcze tylko pytanie, jak konkretnie to ogarnąć. Opcje do wyboru, żeby było prościej:

każdy wysyła swój adres administracji i...

a) my losujemy pary i wymieniacie listy w ramach tej pary
    b) każdy dostaje adres osoby, do której wysyła list, nie w ramach par, co oznacza, że, powiedzmy, osoba A wysyła do B, B wysyła do C, C wysyła do A - i ostatecznie każdy wymienia listy z dwiema osobami (na tej zasadzie, jak działało Secret Santa)
    c) każdy określa, z iloma osobami chciałby pisać i my wtedy tak losujemy, żeby każdy mógł pisać z konkretną liczbą osób - łącznie z opcją, że bez limitu, co pozwoli rozszerzać zabawę, jeśli po czasie kolejna osoba miałaby ochotę dołączyć
    d) inny pomysł, jakby może ktoś miał xd

Powrót do góry Go down
Jack T. Feversham

Gracz

Liczba postów : 100
PisanieTemat: Re: Integracja   17.02.16 19:16

Dołączam się do epistolarnego kącika! Niezwykle przyjemnie będzie naskrobać list z prawdziwego zdarzenia, a jeszcze przyjemniej otrzymać takowy. Cały ceremoniał z tym związany, ach. Buzi
W zasadzie każda z opcji ma swoją zaletę, choć też dobrze byłoby, gdyby każdy w miarę dookreślił własne możliwości, żeby później nie było sytuacji, że na hurra posyłamy paczuszki, a ktoś w ostatniej chwili pasuje z uwagi na nadprogramową ilość korespondencji.
Powrót do góry Go down
Upsilon Wild

Gracz

Liczba postów : 120
PisanieTemat: Re: Integracja   12.04.16 14:16

Epistolarny kącik działa, więc jak masz ochotę się dopisać albo najpierw poznać, zanim się dopiszesz, to rzuć hasło PMką i podeślij link do swojego facebooka. Dodamy Cię do dwóch prywatnych grup i możesz zaczynać zabawę. :3
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Integracja   

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Epilog :: Offtop-
Skocz do: