Share | 
 
Fabuła
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Fabuła   28.09.15 2:58

Czym jest ten nowy świat?
Budzisz się w ciepłym łóżku i jesteś za to ogromnie wdzięczny, choć wcześniej nie nazwałbyś tego niczym szczególnym. Pozwalasz sobie na zaledwie chwilę refleksji, by ostatecznie oddać rutynie całkowitą władzę nad swoim ciałem. Wstajesz, bierzesz prysznic, ubierasz się i wreszcie schodzisz do kuchni, ale zanim napełnisz żołądek, wychodzisz na zewnątrz po dzisiejszą gazetę. Mamy 2001 rok, choć zdaje ci się, że minęła zaledwie godzina. Wojna wciąż wydaje się zbyt świeża i zbyt realna w twojej głowie, a jednak naprawdę miała miejsce i nie dasz rady wyprzeć tej myśli, dopóki nie wpadniesz na idiotyczny pomysł użycia Obliviate na samym sobie. Wielu to zrobiło, ale uwierz, nie ma z tego absolutnie żadnych korzyści. Poradzisz sobie tak samo jak inni, którzy po tym wszystkim wrócili do swoich miejsc pracy i szkół, by zacząć na nowo wieść normalne życie. Starasz się tak samo jak oni, dlatego gazetę otwierasz dopiero wtedy, gdy na twoim stole znajdują się już kubek z kawą i talerz z solidną porcją jajecznicy. Nie dowiadujesz się niczego nowego, bo przez ostatnie miesiące w kółko piszą o tym samym. Musisz jednak przyznać, że to godne uwagi informacje.

"Londyńskie Ministerstwo Magii wciąż stara się odzyskać twarz po wydarzeniach sprzed trzech lat. Ignorowanie ostrzeżeń, korupcja, zastraszanie pracowników i ostatecznie nieudolność w próbach zapanowania nad chaosem, który doprowadził do śmierci tysięcy czarodziejów, mocno podburzyły jego pozycję w całym czarodziejskim świecie. Edmond Haverford, mianowany na doradcę obecnego Ministra, od kilku miesięcy narzuca coraz większy rygor na wyspach brytyjskich, mając nadzieję, że takie działania zapewnią mu nie tylko rozgłos, ale zablokują także możliwość wybuchu kolejnych wojen. Ostatnie czystokrwiste rody, które nie poddały się presji Ministerstwa i odmówiły oddania statusu oraz majątku, coraz mocniej sprzeciwiają się władzy Haverforda. Czy grozi nam wojna domowa?"

Kawałek niżej widzisz to, co niektórych podnosi nieco na duchu, innych zaś przyprawia o dreszcze.

"Hogwart odbudowany! Uczniowie wracają do szkoły po trzech latach nauki w domu czy w tymczasowych szkołach dla czarodziejów."

Uśmiechasz się, chociaż wcale nie jest ci do śmiechu. Ministerstwo zawaliło wszystko i każdy czarodziej ma tego pełną świadomość. Gdyby nie ten sławny dzieciak, Potter, może sam byłbyś teraz martwy. Nawet jeśli zatrudnią tysiąc Haverfordów podczas gdy Hogwart będzie podnosił się z popiołów, absolutnie niczego to nie zmieni. Ciebie, tak samo jak każdego innego czarodzieja, trapi teraz masa pytań, na które nikt nie odpowiada - czy to wszystko naprawdę było winą Ślizgonów i rodów czystokrwistych? Czy można jeszcze w ogóle zaufać Ministerstwu, czy może lepiej byłoby obalić rząd? Czy po trzech latach wciąż jesteśmy w niebezpieczeństwie? A może jedynie roimy sobie to wszystko, bo zapomnieliśmy, jak to jest żyć w świecie, nad którym nie wisi już żadna groźba? Zamykasz gazetę i rozglądasz się dookoła. Niestety podobnie jak każdego poprzedniego poranka nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi.


Czystokrwiste rody
W 2001 roku w Wielkiej Brytanii funkcjonuje już tylko 12 czystokrwistych rodów, które nie utraciły statusu, majątku oraz posiadłości. Wszystkie pozostałe rody brytyjskie Ministerstwo Magii zmusiło do kapitulacji w obawie przed ponownym wybuchem wojny z nowym Czarnym Panem na czele. Ci, którzy pozostali, stworzyli Radę Dwunastu, by przeciwstawić się niesprawiedliwym zagrywkom czarodziejskiej władzy. Chociaż wewnątrz tego kręgu nie wszyscy zgadzają się ze wszystkimi, łączy ich wspólny cel. Tylko czy to aby na pewno wystarczy, by zapomnieć o waśniach?

➤ Na początek musisz zapoznać się z listą rodów czystej krwi, którą znajdziesz tutaj. Na jej podstawie dobierzesz ród odpowiedni dla twojej postaci. Pamiętaj jednak, by robić to z głową. Nie wszystkie rody pozostają ze sobą w dobrych stosunkach, co także musisz mieć na uwadze.

➤ Rody tworzą Radę Dwunastu, która występuje przeciwko Ministerstwu Magii i Edmondowi Haverfordowi, odpowiedzialnemu za odebranie majątków i statusów pozostałym brytyjskim rodom. Ministerstwo stara się stłumić ten bunt, ale na razie nie ma absolutnie żadnych haków na wspomniane rody.

➤ Czystokrwista postać musi liczyć się ze zwiększoną czujnością Ministerstwa Magii. W tym miejscu nie możemy zdradzić ci zbyt wiele, ale lepiej, byś miał oczy dookoła głowy. Pamiętaj też, że twoje ciemne sprawki mogą narazić cały twój ród na rozpad czy wydalenie z Rady Dwunastu.

➤ Od czasu do czasu na forum będą pojawiały się eventy stricte dla Rady Dwunastu. Być może ktoś otrzyma także sowę z wyraźnymi poleceniami od co ważniejszych rangą członków danego rodu. A co, jeśli list będzie sfałszowany? Ministerstwo Magii czyha.

➤ Każdy czystokrwisty ród z Rady Dwunastu wciąż ma swoją posiadłość. Zasady wstępu do posiadłości i same te miejsca znajdziesz tutaj.Między młotem a kowadłem
Dorośli są bardzo istotnym elementem powojennego świata i chociaż część z nich stara się odnaleźć należne im ciszę i spokój, reszta wciąż wybiera walkę. Podczas gdy Rada Dwunastu walczy o statusy rodów czystokrwistych, część dorosłych zasila szeregi Ministerstwa Magii, by pomóc w tłumieniu buntu. Trudno pozbyć się obaw o przyszłość, gdy wciąż słychać echo przeszłości.

Cisza przed burzą

➤ Ci, którzy wolą unikać polityki, uciekli do Doliny Godryka i Hogsmeade, by spróbować tam stanąć na nogi. Nie oznacza to jednak, że zyskali dzięki temu całkowity spokój. Oba miejsca są regularnie odwiedzane przez członków Ministerstwa Magii, który sprawdzają, oglądają, kontrolują wszystko, co się da.

➤ Osiedlając się w Dolinie Godryka lub Hogsmeade, musisz liczyć się z tym, że możesz przypadkiem zostać wezwany na przesłuchanie w Ministerstwie Magii. Być może nawet jeszcze nie wiesz, że zrobiłeś coś złego, a może po prostu powinieneś jak najszybciej ukryć te dziwne eliksiry, które warzysz w piwnicy.

➤ Ministerstwo jest jednak twoim najmniejszym zmartwieniem. Wprawdzie nikt nie ustanowił jeszcze żadnej godziny policyjnej, ale nocami lepiej zostawać w domu. Na ulicach wciąż jeszcze można spotkać naprawdę dziwne osobistości. Podobno dwa tygodnie temu ktoś natknął się na dementora, ale przecież to tylko plotka...

➤ Decydując się na opcję "Cisza przed burzą" pamiętaj, że od czasu do czasu w Dolinie Godryka oraz w Hogsmeade będą odbywać się eventy dedykowane dla tych, którzy się tam osiedlili.

Po właściwej stronie?

➤ Jeśli nie masz ochoty żyć w ciągłym strachu, zawsze możesz zostać wtyką Ministerstwa Magii, które poszukuje silnych ludzi, by zasilić swoje szeregi.

➤ Żeby pomóc Ministerstwu, możesz przede wszystkim przejrzeć listę posad do objęcia. Po wykonaniu odpowiednich czynności możesz rozpocząć pracę na wybranym stanowisku. Jeśli zdaje ci się, że nie wniesie to niczego do twojej osobistej fabuły - mylisz się. Każdy pracownik ministerstwa będzie od czasu do czasu otrzymywał polecenia z góry.

➤ Pamiętaj, że na forum mogą pojawiać się eventy stricte dla pracowników Ministerstwa Magii i to zarówno dla amnezjatorów, aurorów czy pracowników głównego biura sieci Fiuu!Młodzi też mają coś do powiedzenia
Hogwart był zamknięty przez trzy lata od 1998 aż do września 2001 roku. Dopiero tego pamiętnego dnia, gdy wszystko zostało już w miarę odbudowane i doprowadzone do porządku, uczniowie mogli powrócić w poznaczone wojną mury, by zacząć na nowo. Ale czy na pewno będzie to świeży start? Edmond Haverford już wysłał do Hogwartu młodą nauczycielkę, która została poinstruowana, by wyciągnąć wnioski z nieudanych rządów Dolores Umbridge i pod przykrywką działać dla Ministerstwa Magii.

➤ Z całkowicie neutralnych kwestii - pamiętaj, że trzy lata po wojnie to bardzo niewiele. Może brałeś w niej udział? Może bardzo mocno zmieniła twoje życie? Straciłeś wielu przyjaciół? Brakuje ci nawet dawnych wrogów? Pamiętaj, by umieścić to wszystko w swojej karcie!

➤ W związku z tym, że Hogwart był zamknięty przez ostatnie trzy lata, możesz uznać, że twoja postać uczyła się w domu lub w specjalnie przystosowanych do tego miejscach dla uczniów na czas odbudowy szkoły. Oczywiście twoje własne pomysły też będą mile widziane!

Wąż w kieszeni

➤ Jeśli ktoś oberwał zaraz po powrocie do szkoły, byli to właśnie Ślizgoni. Choć nie każdy się z tym zgadza, część uczniów uznała ich za winnych absolutnie wszystkiemu, co się wydarzyło. Możesz jednak pokusić się o próbę stworzenia ucznia, który charakterem będzie nadawał się na członka domu Salazara. Choć pamiętaj, że ostatnie słowo i tak należy do Tiary.

➤ Jeśli tworzysz postać z założeniem, że zostanie ona Ślizgonem, musisz pamiętać o tym, co działo się w kanonie podczas magicznej wojny oraz o tym, że może ona być narażona na zainteresowanie ze strony Ministerstwa.

Lew równie groźny i równie zagrożony

➤ Oczywiście wskazane jest tworzenie postaci także do innych domów. Ich podejście do uczniów Slytherinu może być różne - od sympatii, przez grzeczne ignorowanie, aż po jawną nienawiść.

➤ Nie tylko Ślizgoni będą czujnie obserwowani. Także ci nieco bardziej zdolni czy posiadający pewne szczególne dary już od kołyski stanowią dla Ministerstwa Magii ciekawe okazy do obserwacji. W końcu każda inność ostatecznie doprowadzi do chaosu, czyż nie? Zastanów się czy nie warto ukryć te cudne blond kosmyki pod dużym kapeluszem albo spiłować kły na czas pobytu w szkole.

Nie taka zła infiltracja jak ją malują

➤ W szkole od otwarcia działa "wtyka" Ministerstwa Magii. Nie wiesz kim jest i możesz tylko podejrzewać wszystkie pracujące w Hogwarcie nauczycielki. Nie oznacza to jednak, że nie możesz pomóc. Całkowicie zgadzasz się z tym, że rody czystej krwi, Rada Dwunastu i wszyscy zdolni uczniowie mogą stanowić zagrożenie i wzniecić kolejną wojnę!

➤ A skoro jesteś już taki zgodny, z pewnością chcesz pomóc! Nasza tajemnicza nauczycielka chętnie kontaktuje się z uczniami, którzy są skłonni podsłuchiwać swoich przyjaciół, wyciągać od nich cenne informacje czy zwyczajnie ślepo wykonywać jej polecenia dla "wyższych celów". Jeśli zapiszesz się do tego skromnego ugrupowania, od czasu do czasu będziesz dostawać tajemnicze listy z zadaniami, które będziesz musiał wykonywać. Lub nie. Jeśli uznasz je za zbyt okropne, zawsze możesz odmówić, ale wtedy będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami. Być może z czasem uda ci się nawet dowiedzieć, która z pań zasilających grono pedagogiczne Hogwartu chowa węża w kieszeni.

➤ Żeby zapisać się do ugrupowania, wyślij prywatną wiadomość do Mistrza Gry z konta postaci, którą zapisujesz. Lista będzie całkowicie tajna. W wiadomości zwrotnej otrzymasz informacje o znaku rozpoznawczym. Co z nim zrobisz? Pozostawiam to w twoich rękach.

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Prolog :: Kodeks-
Skocz do: