Share | 

Herbaciarnia pani Puddifoot
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Herbaciarnia pani Puddifoot   28.09.15 11:17

Herbaciarnia pani Puddifoot
Miejsce idealne dla zakochanych - taką ma opinię. I rzeczywiście, jeśli przyjdziesz tu ze swoją sympatią, możesz liczyć na miłą atmosferę i ciepłe słowo od samej właścicielki. Jednak warte podkreślenia są przede wszystkim herbaty, które pani Puddifoot sprowadza z najróżniejszych zakątków świata i podaje w uroczych imbryczkach. Niektóre napoje posiadają magiczne właściwości, inne po prostu wybornie smakują.
By poznać działanie magicznych ziół, jakich możesz tu skosztować, zajrzyj do spisu.

Cennik:
➺ Herbata kwitnąca Kwiat Miłości (puszka, 10 kulek)

Filiżanki:
➺ Herbata z imbirem
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia pani Puddifoot   29.11.15 0:04

Magia wody
Zabawa nie mogła ominąć również Herbaciarni pani Puddifoot. Właścicielka, tak uwielbiająca obserwować rozwój relacji młodych ludzi, była zachwycona, mogąc zorganizować jedną z atrakcji na Święto Wróżbiarstwa. Nie chciała słuchać żadnych sugestii odnośnie tego, co można zrobić, bo miała swój pomysł i żadna siła nie mogła jej od niego odwieść. Dlatego też udekorowała swoją herbaciarnię masą świec, które umieściła w każdym możliwym miejscu – na stolikach, ścianach i pod sufitem, a jeden ze stołów wystawiła na sam środek, na specjalnie wyeksponowane miejsce. Prawdopodobnie położyła na nim jakąś misternie haftowaną serwetę, ale nie było jej widać, bo zakrywała ją spora misa wypełniona wodą. A po co to wszystko? Powód był bardzo prosty.
Pani Puddifoot uwielbiała dawne wierzenia. Dla niej magia nie objawiała się wyłącznie w postaci iskier i błysków. Chciała przedstawić przychodzącym do niej osobom, że ważniejsze jest co innego. Dlatego każda osoba, która przekroczyła dzisiejszego wieczoru próg jej kawiarni, otrzymywała cienką drewnianą rurkę, rzeźbioną w runiczne symbole – i szklankę owocowo-korzennej herbaty, całkiem za darmo. Rurkę należało chwilę potrzymać w dłoniach, przez co się nagrzewała, a potem puścić na wodę. Każde dwie rurki, które skrzyżowały się ze sobą, oznaczały obecną lub przyszłą relację tych osób, które te konkretne rurki otrzymały chwilę wcześniej. Właścicielka herbaciarni wierzyła, że oznacza to wyłącznie pozytywne emocje, ale wcale nie musiało tak być.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, z kim połączy cię los, puść swoją rurkę na wodę, a potem uważnie ją obserwuj. Kto wie, może dowiesz się czegoś o swojej przyszłości?
Rzuć dwiema kostkami, a ich sumę zapisz na końcu posta. Jeśli dwie osoby będą miały tę samą sumę, oznacza to, że ich rurki się skrzyżowały.

Screw this!

I'm going to Hogwarts!

Powrót do góry Go down
Alecto Carlevaro

Gracz

Liczba postów : 69
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia pani Puddifoot   24.12.15 0:12

To nie zajmie zbyt wiele czasu. Nie wiem jeszcze, co konkretnie zamierzam kupić, ale duży wybór u pani Puddifoot daje pole do popisu. Rzadko bywam w herbaciarni, niemniej to, co planuję, wymaga raczej subtelnej herbaty niżeli mocnej Ognistej Whiskey. Niektóre ostre żarty niekiedy potrafią nieźle rozbawić, ale ja, mimo swojego wizerunku, preferuję subtelność. Subtelny flirt, subtelny pocałunek, subtelną wymianę spojrzeń. Na gwałtowność czas przychodzi znacznie później, kiedy zamykam drzwi zaraz za kształtnym tyłkiem swojej towarzyszki. Skupiam się na puszkach z herbatami. Są zwyczajne i nudne, choć ich zapachy mieszają się w powietrzu i atakują moje wrażliwe nozdrza ze wszystkich stron. Wzrokiem szukam jednak czegoś spektakularnego, aż w końcu dostrzegam to nie w samej herbacie, a w zapisanych poniżej literkach. Prycham, a kącik moich ust unosi się nieznacznie. Kwiat Miłości. Ludzie powtarzają, że o to właśnie chodzi w świętach. Że potrzebują odrobiny miłości. Ja zamierzam dać od siebie taką miłość, na jaką mnie stać i jaką sama znam - nieco podstępną. Biorę puszkę kwitnącej herbaty o tej jakże ironicznej nazwie i wychodzę, bo jedyne, co mi zostało, to odrobina zabawy. Ale dzisiaj będę się bawić solo. Nie licząc obecności bulgoczącej w kociołku cieczy.

zt
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Herbaciarnia pani Puddifoot   

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Fabuła :: Hogsmeade-
Skocz do: